Soru / CevapCam balkon kapatma sistemleri evinizde estetik ve fonksiyonel bir balkon yaratmanın en modern yoludur. Camların katlanarak aynı noktaya toplanabilme özelliği nedeni ile mevsimsel değişikliklere en iyi cevap verebilen bir sistemdir. Bu sayede güzel hava şartlarında açık tutularak hiç kapatılmamış gibi mekanlardan yararlanılması sağlanır. Rüzgar, yağmur, kar, toz, vb. olumsuz hava koşullarında dış etkilerden koruma sağlar...
 
Cam balkon kapatma sistemleri estetik bütünlüğü ve fonksiyonelliği mükemmel şekilde birleştirir. Yapıya ve zevklerinize uygun renk seçenekleri sunmasının yanı sıra, son derece kullanışlı ve dayanıklıdır .Sistemde kullanılan alüminyum profillerin boyası elektrostatik toz fırın boya olup, deformasyona dayanıklı ve uzun ömürlüdür.
 
Cam balkon kapatma sistemlerinde kullanılan tüm camlar temperli (securit) cam olup darbe dayanımı maksimuma çıkartılmış ve dolayısı ile kırılma riski en düşük seviyeye indirgenmiştir.
 
Sistemde kullanılan camlarda istenildiği taktirde renkli cam alternatiflerimiz mevcuttur. (füme, bronz, yeşil, refekte vb...) Cam balkon kapatma sistemleri geniş renk seçeneği ve ürün yelpazesi kullanıcılara her türlü ortamı kapama olanakları sağlar. Alüminyum kısımlarda toplam 256 çeşit renk alternatifi sunulmaktadır.

Firmanın mümkün mertebe sadece cam balkon işi yapıyor olmasına özen gösterilmeli.
Keşif işinin uzman bir personel tarafından yapılmasına dikkat edilmeli.
Camlar kesinlikle temperli olmalı. Lamine cam kesinlikle tercih edilmemelidir.
Camların sertifikalı olmasına dikkat edilmelidir.
Kalitesini ispat etmiş markaların ürünlerini tercih etmelisiniz. Marka olmuş firmalar ürünlerinin arkasında duracaktır.

* Manzara ve görüntüde kayıp oluşturmuyor.
* Estetik bir görünüm keyfi sunuyor.
* Binanın yapısında değişikliğe neden olmuyor. Bu nedenle imar mevzuatına kesinlikle aykırı değildir.
* Balkonunuzdan yıl boyunca dört mevsim faydalanılmasını sağlıyor.
* Camlar sağa sola veya her iki yönde toparlanarak açılabiliyor.
* Mimari etkileyicilik yaratıyor.
* Temizliği, bakımı kolay ve pratik.
* Darbelere dayanlıklı temperli ve lamine cam kullanıldığı için hırsızlık olaylarına karşı da koruyor.
* Olağandışı etkilerle camın kırılması durumunda ise, küçük parçalara ayrılarak çevreye zarar vermiyor.
* Yağmur, kar ve rüzgar gibi dış etkenlerden koruyor.

Cambalkon sistemiyle kapatılacak alanlarda tercih yapılacak firmanın kullandığı malzeme kalitesi, uygulama uzmanlığı, cambalkon üretim aşamaları projenin tamamlanması açısından önemlidir.
 
Nur Cam Balkonalkon Sistemleri Firması olarak biz;
 
Kapatılacak alanlarda teklif verdiğimiz siz değerli müşterilerimize, ücretsiz keşif aşamasında kullanılacak sistemle ilgili eksiksiz ve doğru bilgilendirip, bizi tercih etmenizi size bırakmayı ilke edindik. Cambalkon sistemi imalat için alınan milimetrik imalat ölçüsüyle başlar. Bu ölçünün konusunda uzman personel tarafından alınması ve hatasız olması gerekir. Bu aşamada yapılabilecek bir hata tüm aşamaları olumsuz etkiler ve hatalı ürüne neden olur. Bunun nedeni; Cambalkon sisteminde kullanılan camlar temperli cam özelliğinden dolayı tekrar kesilip düzeltilme olanağının bulunmamasıdır.
 
Kullanılacak malzeme kalitesi; Cambalkonda kullanılacak camın kalitesinden başlayıp, alüminyum profil ve kullanılan aksesuar kalitesine kadar tüm ürünler doğru ürün montajını etkiler. Prizma Cam Balkon Sistemleri olarak biz; Cam kalitesi yüksek olan Trakya Şişecam ürünü camlar kullanmaktayız. Alüminyumda; kalitesi yüksek külçe alüminyumdan profil üretimi yapan fabrikalarla çalışmaktayız. Aksesuarlarda teknik özellikleri iyi dayanımı en yüksek derecede olan güncel aksesuarları tercih etmekteyiz.
Cambalkon sistemlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli husus;
 
Cambalkon; imalat için alınan hassas milimetrik ölçüyle başlayan, titiz imalat aşamasıyla devam eden ve kurulum aşamasıyla biten bir süreç olmasıdır. Daha önce bahsettiğimiz üzere; kaliteli ürün ve uzman personel cambalkon sisteminin olmazsa olmazıdır. Uzman personel; bu alanda geçen zamanla kazanılan tecrübe ve işçiliğe dayanır.

1- Kapatılacak alana ücretsiz keşif yapıldıktan sonra müşterilerimizin ödeme koşullarına göre garanti belgesi yerine geçen “Prizma Cambalkon Sistemleri Satış Sözleşmesi” yapılır.
2- İmalat için milimetrik ölçü aşamasıyla cambalkon ile kapatılacak alanda; bina dış cephesine ve balkon rengine uygun; alüminyum profil rengi, normal şefaf fitil, polikarbon fitil veya alüminyum fitil belirlenir. Aynı zamanda kapatılacak alanda; alan kullanımı en uygun cambalkon açılım yönü ve kanat sayıları belirlenir.
3- Milimetrik alınan imalat ölçüsüne göre siparişi verilen standart 8mm temperli camın imalat bölümüne gelmesiyle, belirlenen renk ve özelliklere göre 3,5mm – 4mm et kalınlığındaki alüminyum profillerle birleştirilip cambalkon imalat aşaması tamamlanır.
4- İmalatı bitirilen cambalkonlar, montaj programı dahilinde montajı yapılıp teslim edilir.

Cam balkon si̇stemi̇, balkonlarda ve di̇ğer kapatılacak alanlarda 4 mevsi̇m yaşam alanı sağlar. rüzgar, toz, yağmur, kar, v.b diş etmenlerden balkonunuzu koruyucu i̇zole ortam sağlar.
 
Cam balkonlu alanda manzara ve görüntüde kayıp olmaz, panorami̇k görüntü sağlar. cam balkon, bi̇nanın diş cephesi̇nde görüntü bozukluğuna neden olmaz, bu nedenle i̇mar mevzuatına aykırı deği̇ldi̇r.
 
Tüm cam balkon kanatları katlanır özelli̇ği̇nden dolayı kullanımı, bakimi ve temi̇zli̇ği̇ kolaydır. cam balkon kanatları balkonda terci̇he göre sağa veya sola toplanabi̇li̇r.
 
Cam balkonda kullanılan alümi̇nyum profi̇llerde bi̇na ve balkonda kullanılan renklere göre uyumlu yapılabi̇li̇r. Camların arasında kalan fi̇ti̇ller farklı özelli̇kleri̇ne göre terci̇h edi̇lebi̇li̇r.
 
Camlar; otomobi̇l camlarında kullanılan temperli̇ camlarla ayni olduğu i̇çi̇n normal cama göre ekstra daha fazla dayanıklıdır, kırılması çok zordur, çok düşük i̇hti̇malle olağan dişi kırılması durumunda da çok küçük parçacıklar şekli̇nde kırılır, kesi̇nli̇kle zarar vermez. Cam balkonda kullanılan temperli̇ camın çok zor kırılması hırsızlığa karşı güvenli̇k önlemi̇ sağlar.
 
Cam balkonda açılan kanatlarda alt ve üst kısımlarda çocukların güvenli̇ği̇ i̇çi̇n; çocuk ki̇li̇di̇ kullanılabilir. Cam balkon alanında komple cam kullanıldığı i̇çi̇n mi̇mari̇ etki̇leyi̇ci̇li̇k sağlar.
 
Tüm bu özelli̇kler alt alta sıralandığında özetle ; cam balkon i̇le kapatılacak alanlarda; dış görüntüyü bozmaması, kullanım kolaylığı, güvenli̇ olması, balkon i̇çi̇nden panorami̇k görüntü sağlaması cam balkon si̇steminin terci̇h sebebi olmuştur.
 

Cam balkon profillerinin çeşitleri vardır. Kaliteli profil ve kalitesiz profilleri vardır. Cam balkon sistemlerinin profillerinin kalitelileri nasıl anlaşılır. Kaliteli bir cam balkon profili kalın profil et kalınlığı (3mm) olup tırnakları çift tırnak olmalıdır. KullanIlanılacak camlar ise 8mm veya 10mm temperli şişe cam patentli camlar kullanılmalıdır. Sizde kaliteli bir cam balkon yaptırarak balkonunuzun görünümünü tamamen değiştirebilirsiniz.

Katlanır Cam balkon modelleri balkonunuzun şekline göre değişkenlik göstermektedir.
 
Düz Cam Balkon, balkon camı
Oval Cam Balkon, balkon camı
L Cam Balkon, balkon camı
U Cam Balkon,balkon camı
ve daha sayamadığımız bir çok şekildeki cam balkon, balkon cam modellerinize uygun olan mevcut sistemlerimizle uygun fiyat ve kaliteli işçilik ile NUR Cam Balkon olarak yıllardır sektörde  hizmetinizdeyiz. Cam balkon, balkon camı modelleri ve sistemleri bizim işimiz… Bütün ürünlerimiz  kredi kartlarına  vadeli Taksit seçeneği ile siz müşterilerimize sunulmaktadır.

Cam balkon, balkon camı montajı, hassas bir iştir. Herşeyden evvel imalat öncesinde alınacak balkon ölçüsü kusursuz ve milimetrik olmalıdır. Cam balkon  montajı yapılacak kenar ve köşelerde hava alabilecek boşluklar kalmamasına özellikle dikkat edilmelidir. Cam Balkon, balkon camı sisteminin montajı yapıldıktan sonra tüm kanatlar ve raylı aksam tek tek kontrol edilerek hiç bir problem olmadığından emin olduktan sonra müşteriye teslim edilmelidir. Cam balkon, balkon camı montajından sonraki en önemli husus montaj sonrasında belirli bir süre geçtikten sonra olası malzeme problemleri veya müşteri kullanımından sonra oluşacak sorunların en hızlı bir şekilde giderilmesi en önemli husustur.

Katlanır cam, genellikle evlerin balkonlarında kullanılmaktadır. Her balkon tipine uygun şekilde kullanılabilen katlanır cam çeşitleri bulunmaktadır. Ev balkonları dışında restaurant, cafe, bar, kış bahçesi ve çatı katlarının dekorasyonunda da yaygın olarak kullanılabilmektedir. Katlanır cam balkon sistemi herhangi bir işçilik gerektirmeden, mekanınızın görünümünü bozmadan uygulanabilen tek sistemdir.
 
Balkonlarda gördüğünüz cam döşemeler, balkonların evin iç kısımlarındaki gibi soğuk havalarda da sıcak bir hale gelmesini sağlar. Katlanabilir yapısı ile camlar isteğe göre açılıp kapanabilir özelliğe sahiptir. Apartman dairelerinde yaşayan kişilerin ilk tercihleri arasındadır.

İş yerlerinde cam balkon sistemlerinin kullanımı ise daha farklı olabilmektedir. Giriş ve çıkışların yoğun olduğu mekanlarda katlanabilir cam balkon sistemleri sayesinde bu giriş ve çıkışlar kontrol altında tutulabilirken, aynı zamanda daha kolay bir hale getirilmektedir. Sigara yasağının uygulandığı ülkemizde mekan sahipleri cam balkon sistemleri sayesinde bu yasağın daha sağlıklı şekilde uygulanabilmesini sağlayabilmektedir.
 
Cafe ve barların daha geniş bahçe mekanlarına sahip olabilmesi de cam balkon sistemleri sayesinde mümkün olabilmektedir. Mekanın yapısını bozmadan şık bir şekilde uygulanabilen sistemler istendiği takdirde pratik bir şekilde kapatılabildiği için mekan sahipleri hiçbir şekilde bu konuda sorun yaşamamaktadır.

Cam balkon sistemleri günümüzde dekoratif amaçlar dışında da insanlar tarafından tercih edilmektedir. Sistemin sağlamış olduğu avantajlar göz önünde bulundurulduğu zaman pek çok farklı mekanda pek çok farklı amaçlar doğrultusunda kullanılması mümkün olabilmektedir. Güvenlik, ısı ve ses yalıtımı gibi başlıca sebepler dışında hoş ve modern bir görünümün yakalanması, her mevsim rahat bir şekilde ek mekan elde edilmesi gibi sebepleri de bulunmaktadır.
 
Sistemin güvenilir şekilde açılabilir ve kapanabilir olması özellikle evlerinde ufak çocuklar ve evcil hayvanlar bulunan insanlar için yararlı bir özelliktir. Balkonlardan sarkma gibi durumların yaşanmaması için güvenlik kilidini aktif etmek yeterli olmaktadır. Hırsızlığa karşı da caydırıcılık ile birlikte güvenlik sağlayabilen sistemler pek çok ev sahibinin tercih etmesine sebep olmaktadır.

Cam balkon sistemlerinin taşıyıcı ve bağlayıcı aksamlarının hepsi alüminyum malzemeden üretilmiş olmalıdır. Taşıyıcı ve bağlayıcı profiller alüminyum ile üretildikten sonra üzerleri de elektro statik fırın boya ile boyanmalıdır. Rulman, millerini istediğiniz tarafa doğru hareket ettirmenizi sağlayan ve istemediğiniz hareketlerin oluşmasını engelleyen bir araçtır. Rulmanlar hassas yapıya sahip oldukları için seçim yaparken iyi bir firma araştırması yapılmalıdır.
 
Kapak kısımları ise mutlaka 1. sınıf plastikten üretilmeli ve darbeye karşı yüksek direnç sağlayabilmelidir. Kıl fitilleri cam balkon sistemlerinin bazalarının alt kısımda veya taşıyıcı profillerin tamamında çift kısımlı olarak uygulanır. Fitillerin kalınlıkları ise 10mm ile 8mm arasında değişmektedir. Çizilmeye, yıpranmaya ve izlere karşı etkili olan elektro statik fırın boyama işlemi sayesinde fitil kısımları da ışıltılı bir görünüme sahip olur.

Cam balkon sistemleri ev veya iş yerlerinizin daha konforlu hale getirilmesini sağlayan özel bir sistemdir. Uygulamış olduğunuz cam balkon sistemini tamamen açtığınız zaman balkonunuzda hiçbir işlem uygulanmamışcasına özgür bir şekilde hareket edebilirsiniz. Sistem kapatıldığı zaman dışarıdan gelebilecek ısı, rüzgar, yağmur, kar, toz, koku ve ses gibi faktörler minimum seviyeye inmektedir. Yalıtım sayesinde hiçbir çevresel faktörden olumsuz şekilde etkilenmezsiniz.
 
Mekanizmaları kayabilen hareketli bir yapıdadır. Bu sebeple kullanımları daha işlevsel ve pratik olabilmektedir. İstenilen biçimde, istenilen amaçlar doğrultusunda kullanılabilir bir sistemdir.

Cam balkon sistemlerinin fiyatları uygulama yaptırmayı düşündüğünüz mekanın ölçüleri ile doğru orantılıdır. Bu tür detaylar dışında cam balkon fiyatları aynı zamanda uygulama yapacak firmanın işçiliği ve ürün kalitesi ile de değişebilmektedir.
 
Cam balkon fiyatlarını belirleyen bir diğer önemli unsur ise ne tür bir cam balkon modeli istediğiniz olacaktır. Kullanım alanlarına göre tasarım farklılıkları olan cam balkonlar arasında ufak tefek fiyat farklılıkları meydana gelebilmektedir.

Kişisel zevklerinize uygun olan pek çok farklı renkte cam balkon renkleri yer almaktadır.

Cam balkon sistemleri kısa süre içerisinde dilediğiniz tüm dış mekanlarınıza uygulanabilmektedir. İşlem esnasında mekan ölçüleri alınır ve hava, su ile tozun geçişini engelleyebilmek için duvar bitişindeki kısımlara alüminyum çıta ve conta monte edilir.

Cam balkon yaptırmak için mekanlarınızın ölçüsünü kendiniz alabilirsiniz. Ancak doğru ölçü ve uygun montaj işlemi için firmamız ile de iletişime geçebilirsiniz. Yükseklik, en ve balkonların yapısı gibi detaylar ölçüm esnasında göz önünde bulundurulmalıdır.

PVC, yaygın deyimi ile ”vinil”, (Poli Vinil Clorür) kelimesinin kısaltılmış şeklidir ve petrol (veya doğalgaz) ile tuz’dan petrokimya tesislerinde üretilen, formülü -(CH2-CH2) olan bir polimer türüdür. Bu polimer çeşitli katkı maddeleri ile harmanlandıktan sonra yüksek sıcaklıklarda şekillendirilerek plastik haline getirilir ve kullanılır. PVC, polimer zincirinde klor otomu taşıyan ender termoplastiklerdendir. Klor içermesi nedeni ile PVC’nin alev alma sıcaklığı yüksektir, alev tutuşduğunda kendiliğinden hemen söner. PVC çok yüksek sıcaklarda termal olarak kolaylıkla bozulur ve korrozif bir gaz olan hidroklorik asit çıkartır. PVC, diğer polimerlere kıyasla daha fazla miktarda ve çeşitte katkı maddesi ile karıştırılabilir. Bu nedenle de, PVC plastik malzemenin maliyeti nispeten düşüktür; genel ve çok amaçlı kullanım sağlar. PVC, Polietilen’i takiben en çok kullanılan bir polimer türüdür.

Kullanılan PVC pencere ve kapılar, katı haldedir ve oda sıcaklığında herhangi bir gaz çıkışının olması beklenemez. Bununla birlikte, PVC profillerinin takıldığı yerlerde, bir kokunun varlığından bahsedilir ve tedirgin olunur. Her yeni malzemede olduğu gibi, PVC profillerde de imalat ve nakil vb. nedenlerle üzerine sinmiş olan koku olabilir, ancak bu kısa sürede yok olur. PVC profilleri, yapılan test sonuçlarınında gösterdiği gibi, hava ve su sızdırmazlığı açısından mükemmel’dir; dolayısıyla odanın içinde sonradan oluştuğu söylenen her tür koku, bu üstün ”sızdırmazlık” nedeni ile, ahşap malzemede olduğu gibi, dışarıya sızamaz ve bu nedenle zamanla yoğunlaşarak artabilir. PVC profil taşıyan pencerelerin, zaman zaman açılarak odanın havalandırılması, şüphesiz sağlıklı olacaktır.

Montajından sonra varsa sıva ve badana tadilatları yapılır. Koruyucu bant çıkartılır bandın uzun süre sıcağa ve güneş ışığına maruz kalması profil yüzeyine kaynamasına neden olacağından çıkartılmasını güçleştirir. Bunu önlemek için bantları serin havada çıkartmak gerekir. Aksi halde 55 C ye kadar ısıtılmış ince bir yağın bant yüzeyine sürülerek 4-5 saat bekletilip sonra çıkartılması daha uygun olur.
 
· Profillere yapışmış boya, harç gibi maddeler hemen ama kazınmadan özenle temizlenmelidir.
· Temizlerken kullanılan deterjanların aşırı partikülü olmamasına dikkat edilmeli, sıvı veya krem olanlar tercih edilmelidir. Metal donanımlı su veya sabunla temasından kaçınılmalıdır.
· PVC sistemleri çözücü veya ağartıcılarla temizlenmemelidir.
 
Yoğun yağışlı hava şartlarında dahi su tahliyesini güvenle sağlayan su kanalları zaman zaman temizlenirse daha iyi sonuç verir. İspanyoletlerin rahat işlemesi açısından yılda bir kez yağlanmalıdır. Böylelikle erken aşınmada önlenmiş olur. Bu iş için gres yağı idealdir. Donanımların zarar görmemesi için tüm ayarların yetkili bayilerimizce yapılması gerekir. Nem havadaki su buharıdır ve hava sıcaklığına bağlı olarak değişiklik gösterir. Nem cam benzeri soğuk yüzeylerle karşılaştığında su halini alır ve terleme oluşur. Ahşap doğramaların mevcut kasa-kanat aralıkları terlemeyi engeller. PVC sistemlerindeyse contalar sayesinde terlemenin hava akımıyla yok olması söz konusu değildir. Bu yüzden uygun zamanlarda kanatların açılarak PVC’li mekanların havalandırılması gerekmektedir. Bu aynı zamanda sürekli temiz hava sirkülasyonu ve dengelenmiş nem oranı anlamına geldiğinden sağlık açısından da önemlidir.
 
Yapı elemanları yüzeyindeki terlemeyi önlemek için;
1 İçerdeki ısı 20-22 C dolaylarında olmalıdır.
2 Yapının banyo-WC gibi yoğun su kullanılan bölümleri Pencere ile havalandırılmalıdır.
3 Yemek pişirilirken açığa çıkan su buharı ocak üstü aspiratörlerle giderilmelidir.
4 Günde en az 4-5 defa havalandırılmalıdır.

Bugün için tarihten gelen AHŞAP, topraktan gelen ALÜMİNYUM, ptrolden gelen PLASTİK farklı özellikleri ile doğrama ürünlerinin belli başlı elemanlarıdır. Çok yağışlı ortamlar için ahşap, çok güneşli ve gece-gündüz ile mevsimler arası sıcaklık farklarının fazla olduğu bölgeler için ise plastik uygun malzemeler değildir.
 
Buna karşılık her iklim koşulunda doğa şartlarına en dayanıklı malzeme ALÜMİNYUM'dur.
 
Ayrıca ahşap ve plastik doğramalar çok sınırlı ebatlarda yapılabilirken Alüminyumu her ebatta uygulayabilme imkanı vardır. Bu özellikleri ALÜMİNYUM'u doğrama malzemeleri içinde en uzun ömürlü kılmaktadır.

PVC’ler alüminyum sistemlere göre koku da yaptığı için özellikle evlerde PVC tercih edilmemektedir. Evlerde genellikle ısı yalıtım avantajlarına sahip olan alüminyum tercih edilir. Dışarıdaki soğuğu ve istenmeyen gürültüleri hiçbir şekilde içeriye almayan alüminyum profiller sayesinde uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz sistemlerin sahibi olabilirsiniz. PVC sistemlerinin kısa ömürleri göz önüne alındığı zaman alüminyum doğrama için ayıracağınız bütçenin uzun vadede karşılığını alacağınızı garanti edebiliriz.
 
Alüminyum malzemelerin ayrıca temizliği de oldukça pratiktir. Özellikle cam balkon sistemlerinin içeriye doğru açılabilir yapısı sayesinde oturduğunuz yerden temizliği iç kısımlardan gerçekleştirebilirsiniz.

Özellikle Kış Aylarında Yağışlı Hava Şartlarında Paslanma Gibi Sorunların Ortaya Çıkmaması İçin Palanmaz Şekilde Üretilen Cam Balkon Sistemlerini Tercih etmelisiniz.Açılır ve Kapanır Özelliğe Sahip Olan Paslanmaz Cam Balkon Sistemleri Ayrıca Bu Tür Havalardan Sonra Kolay Bir Şekilde Temizlenebilir Özelliğe Sahiptir.
İzolasyon Konusunda Ne Kadar Kaliteli Malzeme Seçerseniz Bununla Doğru Orantılı Olarak Enerji Tasarrufu Elde Edersiniz.Isının Uzun Süre Boyunca İçeride Kalması İle Birlikte Ses Yalıtımıda Profesyonel Bir Şekilde Sağlandığı Zaman, Çevre Gürültüsünden Uzak Bir Şekilde Sıcak Bir Ortamda Keyifli Vakitler Geçirebilirsiniz.

Cam Balkon Sİstemlerimizde Kullanılan Damlalıklar ve Su Kanalları Sayesinde Sağlıklı Yağmur Suyu Tahliyesi Yapılarak Suyun Profilden İçeri Girme Riski Minimuma indirilmiştir.

Cam Balkon Sistemlerimiz Düz, L, U, Yuvarlak Ya da Çok Kırıklı Her Tür Balkona Sağlıklı Bir Şekilde Uygulanabilir ve Uygulama Sonrasında Sistem Rahatlıkla Kullanılabilir.

Plastik Balkon Kapatmalarda Camların Hep Beraber Açılma Şansı Olmadığından Mutlaka Dışarı Sarkılarak Temizlenmesi Gerekiyor. Bu Durum  Kullanıcılara Oldukça Zor Gelir. Cam Balkon Sistemlerinde Cam Kanatları İçeri Doğru Ardı Ardına Katlanarak Açıldığından Dolayı Dışarı Sarkmadan Tehlikesiz Bir Şekilde Kolaylıkla Temizleme İmkanı Sunar.

Balkon korkuluk fiyatları ürün için kullanılan malzeme ve işçilik kriterlerine göre farklılık gösterir. Bu yüzden karar kıldığınız balkon korkuluğunun fiyatını öğrenmek için isterseniz bizim ile yukarıda bulunan iletişim sayfasından iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz eksper servisimizi kullanarak, hem ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olabilir, hem de balkon korkuluk fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.
 

Alüminyum hafiftir. Aynı hacimdeki bir çelik malzemenin ağırlığının ancak üçte biri kadar ağırlıktadır. Alüminyum, hava şartlarına, yiyecek maddelerine ve günlük yaşamda kullanılan pek çok sıvı ve gazlara karşı dayanıklıdır.